Zdrowy rozwój już od urodzenia


Niemowlę to dziecko, które dopiero pierwszy raz w swoim życiu widzi przestrzenie, kształty czy też kolory. Dlatego też warto pomyśleć aby zabawki, którymi będzie się bawiło były dla niego odpowiednie wiekowo. Dobra zabawka oprócz tego, że powinna zapewnić niemowlakowi kupę frajdy powinna również je edukować. Przecież każdy rodzic chce, aby jego maluszek już od najmłodszych lat rozwijał się jak najlepiej. Z tego też względu warto pokusić się o wybór zabawek edukacyjnych, które spełnią te dwie cechy bezbłędnie! Zabawka taka powinna mieć w swojej konstrukcji elementy wpływające na wzrok, słuch czy dotyk dziecka – ważne jest aby obejmowała jak największą ilość zmysłów. W ten sposób niemowlę bawiąc się nią poniekąd nieświadomie będzie szlifowało swoje umiejętności miękkie stając się coraz mądrzejsze.

 

 

Zabawki edukacyjne dla niemowląt – po co?

Zabawki edukacyjne mają stymulować sprawności manualne, spostrzegawczość, logiczne myślenie dziecka czy koordynację ręka oko już od urodzenia. Dziecko przecież uczy się wszystkiego bardzo szybko, stąd też wykorzystanie tego wieku na naukę i ulepszanie swoich cech wydaje się być idealne. Zabawki edukacyjne dla niemowląt powinny przyciągać je swoim wyglądem lub dźwiękiem. W ten sposób niemowlę nie znudzi się szybko zabawką w wyniku czego pieniądze dorosłych ,,nie pójdą w las”. Zabawka taka nie powinna być zbyt trudna, gdyż dziecko będzie mogło się łatwo zniechęcić. Do najchętniej wybieranych należy specjalna miękka mata edukacyjna stabilizująca każdy upadek uczącego się poruszać niemowlaka, klocki edukacyjne rozwijające koordynację manualną czy też zabawki interaktywne posiadające dźwiękowe i świetlne elementy przyciągające uwagę maluchów.

 

Wnioski

Dziecko będąc niemowlakiem uczy się bardzo szybko. Jednak nie posiada jeszcze wystarczająco zdolności aby bawić się zabawkami dla starszych dzieci. Z tego względu niezwykle ważny jest fakt, aby kupować zabawki dopasowane wiekiem do niemowlęcia – wtedy nie zrazi się trudnością i będzie mogło w przyszłości bawić się tymi trudniejszymi nie wracając do przykrych wspomnień.