Zabawa kluczem do poszerzania horyzontów

Dzieci uczą się nowych umiejętności jeszcze nawet przed tym jak zaczną uczyć się chodzić. Zaczynają poznawać świat wszystkimi zmysłami. Najlepiej jest zacząć edukację dziecka jak najszybciej przez co będzie ono poznawać świat wielkimi krokami. Niestety zmuszenie dziecka do nauki jest bardzo trudne. Płacz, znudzenie, usypianie – wszystko to utrudni naukę i poznawanie nowych umiejętności. Jednak za pomocą zabawy dziecko może uczyć się kształtów, kolorów, ćwiczyć swoją kreatywność i słuch. Autorzy zabawek poszli o krok dalej i wymyślili szereg nowych zabawek nazywających się zabawkami edukacyjnymi, które zrewolucjonizowały rynek tych przedmiotów.

 

Zabawka edukacyjna przyjacielem każdego dziecka

Dobra zabawka edukacyjna bardzo różni się od tej klasycznej zabawki. Jest to związane z jej specyfikacją i pobudzaniem odpowiednich sfer mózgu. Nazywane jest to pobudzaniem aspektów takich jak aspekty emocjonalne, społeczne, fizyczne czy poznawcze. Dzięki ulepszaniu tych zdolności dziecko jest w stanie poznawać nowe horyzonty i przedmioty w coraz łatwiejszy sposób. Zabawki edukacyjne powinny być dobrze dopasowane do danego dziecka. Indywidualność to podstawa – jedne dzieci wolą zwierzaki, inne plac budowy czy samochody. Aby najlepiej zoptymalizować proces zabawy i wydłużyć go do maksimum co pozwoli na długą naukę płynącą z jej dobroci warto wybrać zabawki związane z zainteresowaniem danego dziecka. Dzięki temu nie znudzi się ono i będzie często sięgać po zabawkę. Również kolory i materiał nie jest bez przyczyny – warto również na to zwrócić uwagę!

Popularne zabawki edukacyjne

Obecnie w każdym sklepie z zabawkami znajduje się multum różnych zabawek. Do najczęściej wybieranych należą:

– Klocki – budują one koordynację oko-ręka dziecka i pobudzają wyobraźnie

-Puzzle obserwacyjne – wspaniały wynalazek nawiązujący do zainteresowań dziecka pobudzający spostrzegawczość i interakcję z opiekunem po ich ułożeniu

-Stoliki i maty interaktywne – bezpieczeństwo i poznawanie nowych dźwięków szlifując słuch