Zabawa a rozwój dziecka


Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie zabawa oraz same zabawki mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka. By tak się stało, rodzice powinni zainwestować w dobry jakościowo i sprawdzony asortyment, którym na co dzień chętnie będą bawiły się ich pociechy. Jakie zabawki sprawdzą się więc w tym najlepiej? Na co zwrócić uwagę przy ich zakupie? Czy zabawki edukacyjne dla dzieci będą dobrym prezentem? Odpowiedź na te pytania znajduje się poniżej.

 

Rozwój poprzez zabawę

Dzieci chętnie uczą się nowych rzeczy. Ciężko jednak zmusić rocznego malucha, by usiadł przy stole i skrupulatnie powtarzał nazwy konkretnych przedmiotów za rodzicem. Dlatego też, producenci zabawek wyszli rodzicom naprzeciw i stworzyli mnóstwo ciekawych rzeczy, które mają za zadanie wesprzeć rodziców w rozwoju ich pociech. W sklepach można więc znaleźć mnóstwo prostych, aczkolwiek bardzo inspirujących rzeczy, które świetnie nadają się do codziennej zabawy.

Wszelkie drewniane klocki, puzzle, układanki, tablice manipulacyjne, tablice magnetyczne, kostki motoryczne, gry logiczne oraz wiele, wiele innych sprawdzą się u dzieci i to praktycznie w każdym wieku.

Jak działają zabawki edukacyjne na najmłodszych?

Dziecko uwielbia kolorowe, efektownie wykonane, ciekawe rzeczy. Jeszcze bardziej przepada ono za zabawkami, które pozwalają mu się wykazać oraz nabyć nowe umiejętności. Wszelkie wymienione wyżej zabawki to przykład na to, jak mały człowiek może świetnie się bawić prostymi, zwykłymi rzeczami, które nie kosztują kilka tysięcy złotych. Co ciekawe, są to tak naprawdę zabawki na lata, które nie znudzą się (jak choćby pluszowy miś) po kilku minutach.

 

Zabawki rozwijające sprawność ruchową oaz manualną

W dobrych sklepach bez problemu można znaleźć również zabawki, które rozwijają u dzieci sprawność ruchową i manualną. Wbrew pozorom piesek, który uczy dziecko raczkować wcale nie jest złą zabawką. Bezpieczny, solidnie wykonany pluszak idealnie sprawdza się u maluchów, które jeszcze nie skończyły roku. Jednak dzieci starsze chcą już podczas zabawy mieć dodatkowe bodźce, które pobudzą je do logicznego myślenia, tworzenia nowych rzeczy oraz działania. Warto więc być na bieżąco z asortymentem w sklepach z zabawkami, by nasza pociecha zyskała świetne modele zabawek, które będą ją uczyć nowych rzeczy oraz które rozwiną jej umiejętności.