Wyprawka mamy do szpitala


U kobiety, u której rozpoczyna się akcja porodowa, pierwszym sygnałem jaki odczuwa, są coraz bardziej intensywne skurcze. W takim momencie trzeba być przygotowanym na to, aby jak najszybciej udać się do szpitala, w celu powitania na świecie nowego członka rodziny. Poród może być nieoczekiwany, ponieważ choć większość porodów jest raczej terminowa, wiele z nich to porody wczesne, odbywające się niekiedy nawet miesiąc przed terminem. W takiej sytuacji warto już wcześniej być przygotowanym na taką ewentualność i zadbać o wyprawkę młodej mamy, która będzie niezbędna w szpitalu. Co powinno się znaleźć w torbie do szpitala?

Dokumenty

Bardzo ważne jest aby w ferworze przygotowań nie zapomnieć o dokumentach, które są niezbędne w szpitalu. Jakie dokumenty trzeba mieć przy sobie? Skierowanie do szpitala, karta ciąży, dowód osobisty oraz, w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej własny NIP lub NIP pracodawcy w przypadku zatrudnienia. Dodatkowo, trzeba mieć przy sobie badania pod kątem różnych chorób, wirusów, posiew z pochwy, wszelkie wyniki otrzymane podczas badań kontrolnych ciąży oraz zdjęcia USG. Dokumenty są istotne po to, by nawet jeżeli podczas porodu nie będzie przy nas naszego ginekologa, by inny położnik wiedział jaki jest stan zdrowia przyszłej matki i dziecka.

Ubrania i środki higieniczne

Podczas porodu niezbędnymi przedmiotami będą wygodne koszule zakrywające pośladki przeznaczone do porodu lub dłuższe t-shirty, ciepłe skarpety i kapcie, jednorazowe pieluchy, chusteczki nawilżane oraz mgiełka odświeżająca twarz i ciało. Dodatkowo warto zabrać ze sobą pomadkę nawilżającą do ust, słuchawki do odtwarzania muzyki, ręczniki papierowe oraz wodę mineralną. Na okres po porodzie warto zaopatrzyć się w wygodne koszule ułatwiające karmienie piersią, bieliznę poporodową wykonaną z przewiewnego i wygodnego materiału, ręczniki, podpaski poporodowe, ręczniki papierowe, wkładki laktacyjne i staniki dla kobiet karmiących oraz wygodne ubrania, przeznaczone na czas wyjścia ze szpitala.