Wynajem krótkoterminowy może uratować wiele zleceń


Prowadzenie firmy przewozowej nie jest łatwe. W tej branży zawsze może stać się coś niespodziewanego, nieszablonowego – coś co utrudni pracę i może nawet w skrajnych sytuacjach decydować o rentowności i utrzymaniu się firmy przewozowej na rynku. Dobry przedsiębiorca to taki, który zawsze znajdzie wyjście z sytuacji i uratuję dane zlecenie bez względu na wszystko. Środowisko przewozowe to mimo wszystko dość hermetyczne środowisko – wszyscy często się znają i w razie powinięcia nogi danego przedsiębiorcy konkurencja może nie pozostawić na nim suchej nitki.

 

Zalety wynajmu krótkoterminowego

Wynajem krótkoterminowy ma wiele zalet i pozwala na szybkie pozyskanie bardzo dobrej jakości samochodu dzięki któremu firma może nadgonić zlecenia, bądź uratować inne. Do największych atutów należą:

-Stałe koszty – w momencie zakupu danego samochodu ceny ubezpieczeń i przeglądów mogą być przytłaczające. Jednak w przypadku wynajmu to właśnie wynajmujący ponosi te koszty włączając w to naprawę usterek i awarie. Sprawia to, że poziom bezpieczeństwa jaki posiada najemca jest niezwykle wynosi. Może on obliczyć stałe koszty miesięczne i zaplanować swoje wydatki bez niespodzianek. Nowe samochody jakie są wydawane na wynajem to ponadto dobre i nowe technologie w jakie są one wyposażone w wyniku czego spalają o wiele mniej cennego paliwa niż ich starsi poprzednicy.

-Niezawodność kluczem w tej branży – można wyobrazić sobie przykrą sytuację w której przedsiębiorca posiada ograniczone zasoby floty i decydujący samochód dla danego zlecenia ulega awarii i zostaje uziemiony. Wtedy odmówienie wykonania wcześniej przyjętego zlecenia może być tragiczne w skutkach – nie dość, że informacja obiegnie rynek przedsiębiorców to jeszcze zleceniodawca może ubiegać się o przyznanie odszkodowania za odmówienie pracy. W takich wypadkach przedsiębiorca może stracić nie tylko reputację, ale też pieniądze. W takiej sytuacji może jednak on uratować sytuacje i wynająć w szybki sposób samochód, który wykona zlecenie!

-Sezonowość bywa uciążliwa – w tej branży nie zawsze jest taki sam ruch. Jednak trzeba być przygotowanym na najgorętszy czas i posiadać szeroką flotę. Jednak szeroka flota kosztuje i trzeba ją utrzymywać. Aby uniknąć płacenia za nią rachunków w okresach przestojów, można zredukować liczbę samochodów ciężarowych, a w przypadku częstych zleceń wypożyczyć kilka samochodów – ekonomia ponad wszystko!

Zobacz również: Wynajem plandek

Podsumowanie

Krótkotrwały wynajem samochodów ciężarowych jest bardzo praktyczny i uratował już nie jednego przedsiębiorcę. Zleceniodawcy bywają surowi i nie interesuje ich to, dlaczego zlecenie może zostać odwołane – dlatego nie warto wystawiać ich na próby i zawsze wykonać zlecenie.