Wybijaki do otworów – CraftPoint


Sklep Craftpoint zajmuje się dostarczaniem zarówno materiałów skórnych jak i narzędzi i akcesoriów jakie potrzebne są do tworzenia prawdziwych skórzanych dzieł sztuki. Twórcy Craftpoint są zapalonymi kaletnikami, także wiedzą jak nikt inny co osoby, pasjonujące się tą samą dziedziną rzemiosła potrzebują. Aby prawidłowo wykonać swoje skórzane projekty koniecznym jest zaopatrzenie się w kilka podstawowych narzędzi, bez których wykonanie jakiegokolwiek elementu galanterii skórzanej graniczy z cudem. Takim narzędziem są wybijaki do otworów dostępne w sklepie internetowym Craftpoint.

 

Zobacz: wybijaki do otworów – CraftPoint

Wybijaki do otworów – charakterystyka produktu

Wybijaki do otworów to dość małe narzędzia, ale wykonują solidną robotę. Stanowią bardzo ważny element procesu w każdej dziedzinie związanej z ręcznym wykonywaniem wyrobów ze skóry.

Ich zadaniem jest wykonanie w powierzchni skóry otworów o pożądanej szerokości. Działają jak dziurkacze do papieru – dzięki wykonanym otworom można z łatwością przeprowadzić nici i zszyć dane materiały tworząc piękne wyroby takie jak etui, torebki, portfele czy paski. Aby uczynić to jak najdokładniej się da poleca się naniesienie punktów na powierzchnie skóry w których mają powstać otwory. Pozwoli to na bardzo dokładne, regularne i estetyczne szycie.

 

W miejscu, w którym chce się wytworzyć otwór umieszcza się specjalny wybijak. Następnie uderza się go młotkiem wytwarzając solidny otwór. Taki proces powtarza się kilkukrotnie aby wytworzyć dużą ilość dziur do zszycia. Warto wybierać wysokiej jakości wybijaki, aby nie złamały się pod siłą uderzenia młotka.

Istnieją również wybijaki, które są zbudowane z większej ilości punktów do wybijania. Dzięki temu za jednym uderzeniem można wybić kilka dziur co jest niezwykle praktyczne i wygodne.

 

Podsumowanie

Craftpoint to sklep, który dokładnie wie czego potrzebują kaletnicy. Dlatego oferowane na sklepie produkty są tak dobrane, aby każdy z ich udziałem mógł stworzyć swoje projekty skórzane od początku do końca.