Własna firma-czy warto?


Założenie własnej firmy to z całą pewnością duże przedsięwzięcie. Osoby, które nie spełniają się zawodowo w obecnym miejscu pracy lub osiągnęły wszystko, co mogły zastanawiają się, czy przejść “na swoje”. Oczywiście, aby zrealizować marzenia o własnym biznesie warto racjonalnie podejść do tematu i przeanalizować czy na rynku jest nisza, którą możemy zająć. Jeżeli rynek jest nasycony, może się okazać, że biznes choć dobrze zaplanowany i przygotowany do startu, okaże się niewypałem. Czy  warto założyć własną firmę i czy jest to opcja dla każdego?

Liczy się pomysł

Faktem jest, że pewne rzeczy organizacyjnie można ulepszyć, naprawić i dopracować, natomiast głównego kierunku firmy ciężko będzie się wyrzec, czy po krótkim czasie, zmienić działalność na inną. Zanim podejmiemy decyzję o złożeniu wypowiedzenia w miejscu, w którym pracujemy, warto po godzinach planować własną działalność, natomiast podjąć realne kroki będąc gotowym do działania. Takie podejście uchroni nas przed fiaskiem między innymi pod kątem finansowym, ponieważ etatowa praca będzie stałym źródłem dochodu, natomiast nie będzie przeszkodą w tworzeniu własnego produktu czy usługi we własnym, wolnym czasie. Dzięki temu, kiedy już będziemy gotowi, będzie można szybko przejść od etatu do samo zatrudnienia na własnych warunkach.

Własna firma to wolność

Prowadzenie własnej działalności, a w szczególności pierwsze miesiące, mogą być trudne i nie tylko nie przynosić dochodu ale też  żadnego zainteresowania od strony potencjalnych klientów. Nie  warto się załamywać, ponieważ często produkt czy usługa muszą nico dojrzeć oraz koniecznym jest wparcie ich reklamowo. Bez reklamy nikt nie dowie się o tym, co robimy, stąd brak zainteresowania przez niewiedzę, a nie przez to, że produkt jest nieodpowiedni. Tuż przed rozpoczęciem działalności warto stworzyć własną stronę internetową oraz wszelkie logotypy i wszelko identyfikację wizualną firmy, którą będzie można wykorzystać a materiałach reklamowych i promocyjnych. Prowadzenie działalności to wolność decydowania i prowadzenia swojego biznesu w sobie tylko wiadomym kierunku, który, gdy przynosi nawet niewielki zysk, cieszy bardziej, niż etatowa praca.