Szkodliwe promienie UV


Letnie miesiące, szczególnie lipiec i sierpień to uwielbiane przez dzieci i młodzież ale też rodziców miesiące, podczas których można robić wiele ciekawych rzeczy na świeżym powietrzu. Główną atrakcją jest możliwość zażywania orzeźwiających kąpieli w basenie odkrytym, rzece czy jeziorze, a także czynne uczestniczenie w różnych wodnych aktywnościach jak pływanie rowerkami wodnymi, kajakami, żaglówkami czy łodziami. Lato to tez pora roku, w której szczególnie często zdarzają się przypadki oparzeń słonecznych oraz udarów. Ważne jest aby przed wystawieniem ciała na słońce zadbać o jego ochronę. Jedną z możliwości są kremy z filtrem, które, jeżeli posiadają wysoką zawartość SPF, tonie tylko ochronią skórę przed oparzeniami, ale też zadbają o prawidłową i równomierną opaleniznę. Po które kremy warto sięgać i efektywnie zadbają o wygląd skóry i jej zdrowie latem?

Filtry słoneczne

SPF to wysokość filtra zawartego w konkretnym produkcie. Im większa liczba, tym większa moc filtra. Co ciekawe na rynku dostępne są kremy, które można skategoryzować jako filtr mineralny bądź też filtr chemiczny. Czym się różnią? Jak sama nazwa wskazuje filtr mineralny zawiera sproszkowane minerały, które po nałożeniu kremu na skórę, tworzą lustrzaną barierę, której główną funkcją jest odbijanie promieni słonecznych. Dla kogo jest przeznaczony? Jest to krem idealny dla niemowląt i małych dzieci. Minerały zawarte w produkcie przenikają do wnętrza skóry przez co zapewniają bezpieczeństwo. Filtry chemiczne nie odbijają promieni słonecznych od powierzchni skóry, ale pozwalają na swobodne przenikanie energii światła słonecznego, którą rozbijają w jej wnętrzu. Takie produkty mogą być stosowane zarówno u starszych dzieci jak i dorosłych.

Przed wystawieniem ciała na słońce należy 20 minut wcześniej rozprowadzić produkt kosmetyczny na całe ciało. Podczas plażowania tak naprawdę różne części ciała mogą być w odmienny sposób wystawione na działanie promieni słonecznych. Warto dokładnie pokryć kremem każdy nieosłonięty ubraniem fragment, w celu odpowiedniej ochrony.

Szkodliwe promienie UV
Oceń ten post