Sportowy styl w codziennym ubiorze


Dawno już minęły czasy, kiedy sportowy styl w ubieraniu się kojarzył się wyłącznie ze zmierzającymi na trening amatorami jakiegoś sportu, albo fanami ortalionowych dresów, którzy niekoniecznie mieliby ochotę na jakąkolwiek sportową aktywność. W dzisiejszych czasach standardem jest łączenie elementów casualowych ze sportowymi, co potrafi dać bardzo ciekawy stylistycznie efekt. Ba, do rzadkości nie należą również, tak kontrastujące ze sobą na pierwszy rzut oka, połączenia eleganckich strojów ze sportowymi akcentami. Trampki połączone z garniturem nikogo już nie dziwią i są raczej wyrazem dobrego stylu i niezobowiązującej elegancji niż złego smaku. Naturalnie na wszystko jest czas i miejsce i połączenie klasycznych Conversów z frakiem do opery raczej nie wchodzi w grę. Byłaby to oznaka złego wyczucia stylu i raczej nikt chcący uchodzić za modnego nie pozwoliłby sobie na taką ekstrawagancję.

 

W każdym razie w codziennym życiu bardzo dobrze sprawdzają się sportowe akcenty połączone z nieco bardziej oficjalnym outfitem. Niezależnie od tego czy idziesz do pracy, czy na spotkanie ze znajomymi, w dobrym guście może być dodanie do stroju na przykład butów w sportowym stylu. Szczególnie dobrze wyglądają na co dzień buty nieco mniej znanych, ale renomowanych marek jak Diadora czy Under Armour. Nie tylko zapewniają ponadprzeciętną wygodę, jakiej oczekuje się od obuwia sportowego, ale również pozytywnie świadczy o guście osoby, która je nosi. Marki te produkują bowiem obuwie nieco bardziej stylowe, od klasycznych sportowych rozwiązań, które pomimo tego spełnią również oczekiwania prawdziwych fanów sportu.

 

W dobrym stylu jest również nieco bardziej ekstremalne połączenie obuwia w stylu outdoorowym z codzienną garderobą. W tym celu dobrze sprawdzają się produkty marki Keen, które w niejednym przypadku bywają nie od odróżnienia od codziennego obuwia. Ich zaletą jest jednak większa wygoda, wytrzymałość i wszystkie te cechy tak bardzo cenione w obuwiu trekingowym. Takie połączenie może nie będzie odpowiednim wyborem, jeśli wasz firmowy dress code wymaga stosowania, ogólnie przyjętych kanonów, czyli sztywnych garniturów i garsonek, ale już w nieco luźniejszych miejscach będzie jak najbardziej ok. Oczywiście oprócz obuwia można dodawać również i inne sportowe akcenty (np. t-shirty pod marynarkę), ważne jednak aby nie popaść w przesadę i przychodzić do pracy w dresie. No chyba, że pracujecie akurat jako nauczyciel wychowania fizycznego, albo trener, ale to już zupełnie inna historia.