Rodzaje torebek


Niezastąpiona w każdej sytuacji i idealna na każdą okazję. Torebka damska to gadżet, który swą funkcjonalnością zapewnia przechowywanie niezbędnych przedmiotów jak portfel, telefon czy kosmetyki i perfumy. Może być codzienna lub wyjściowa, mała oraz duża, mieć formę niewielkiego plecaka czy nawet worka, ale jej funkcja pozostaje niezmienna. Podczas wyboru warto się kierować własnymi preferencjami, ale ważne jest to, żeby posiadać chociaż jedną torebkę lub torbę w uniwersalnym stylu, który będzie pasował do różnych stylizacji, i tych codziennych, jak i wyjściowych, odświętnych.

Torba typu shopper bag

Torba shopperka to must have każdej kobiety! Jest pojemna, wygodna do noszenia oraz ma ładny design. Występuje zwykle w czarnym kolorze, ale również jest tworzona z brązowego czy grafitowego materiału. Tego typu torby mogą się dzielić na te o prostym kroju, “otwarte”, niezawierające suwaka, oraz te, bardziej okrągłe, które posiadają zamknięcie chroniące wnętrze torebki przed złodziejami czy wypadnięciem z niej przedmiotów.

Listonoszka

Jak sama nazwa wskazuje, wyglądem przypomina torbę na listy w której listonosz nosi przesyłki do adresatów korespondencji. Ma komorę główną, zapinaną często na zewnętrzne zatrzaski skryte pod dwoma paskami uposażonymi w ozdobne klamerki. Zawiera długi, regulowany pasek, który można z łatwością przewiesić zarówno przez ramię, jak również na ukos przez całą długość sylwetki. Taki rodzaj torby może być z powodzeniem wykorzystywany na co dzień, jest idealny dla studentów oraz młodzieży szkolnej.

Kopertówka

Ta mała, zgrabna torebka przeznaczona jest na bardziej oficjalne wyjścia, ponieważ jej elegancki design idealnie komponuje się z balową suknią czy biznesową stylizacją. Nie jest zbyt pojemna, ale jej wnętrze wystarczy na niezbędne przedmioty, które każda kobieta nosi przy sobie. Kopertówki, jak sama nazwa wskazuje, są płaskie, wykonane z cienkiego materiału o kształcie prostokąta, często wykonane ze skóry licowej lub zamszowej.