Przepusty kablowe – szczelność i ochrona w jednym


Pozwalają one na przeprowadzenie kabli przez obudowy wielu urządzeń elektrycznych czy też ściany. Każdy solidny przepust meblowy wyposażony jest w sztywną przelotkę która zapewnia ochronę przesz uszkodzeniami mechanicznymi jak przecięcie, zagięcia oraz zapewnia nienaganną izolację. Istnieje wiele przepustów, które są lepiej bądź gorzej przystosowane do danych warunków. Przykładem są wpusty kablowe wodoszczelne chroniące przed zachlapaniem i wilgocią kabel, co przekłada się na ochronę użytkownika przed porażeniem. Innymi przykładami są przepusty gazoszczelne wykorzystywane w gazownictwie.

Meblowe przepusty kablowe

Umożliwiają na wygodne i łatwe prowadzenie kabla oraz bardzo dobrze maskują otwór na niego wykonany znajdujący się najczęściej w biurkach. Głównym miejscem przeznaczenia meblowych przepustów kablowych są biura, domy i firmy. W sklepach meblowych istnieje bardzo szeroki wybór pozwalający na dopasowanie przepustów do odpowiedniego typu mebli. Przepust kablowy może wtopić się w kolor biurka pozostając mało dostrzegalnym, ale także sam stanowić element wystroju całego pokoju. Możliwy jest wybór przepustów okrągłych, kwadratowych czy prostokątnych. Najbardziej popularną średnicą otworu występującą w przepustach jest 60 bądź 80 mm. Do najpopularniejszych kolorów zalicza się aluminium naturalne, chrom z połyskiem, brąz, biel, czerń czy szarość. W większości przypadków posiadają one w swoim zestawie pokrywki i szczotki maskujące. Ich zadaniem jest maskowanie kabli w odpowiednim miejscu, ale także skuteczne ich zabezpieczenie poprzez chowanie ich za powierzchnie mebla.

Meblowe przepusty kablowe pozwalają na zachowanie ładu i porządku zarówno w miejscu pracy, gdzie często roi się od różnorakich kabli, ale także w zaciszu domowym. Nikt przecież nie lubi ciągle płatających się pod nogami kabli.

 

Akcesoria

Przepusty kablowe wyposażone również w przydatne dodatki sprawiając, że pełnią swoje funkcje jeszcze dokładniej i precyzyjniej. Są to np. moduły uszczelniające, komponenty do uziemiania przewodów, listwy mocujące, płyty kołnierzowe i podłogowe czy też przepusty na kable do węży ochronnych. W zależności od sytuacji i potrzeby dobieramy odpowiedni przepust kablowy, a do niego potrzebne dodatki