Prowadnice meblowe – wielofunkcyjne akcesorium


Prowadnice meblowe kojarzą się między innymi z szynami jakie stosowane są do wprawienia w ruch szuflad ułatwiając z nich korzystanie. Wiele udogodnień i dodatkowych funkcji sprawia, że proces ten może zachodzić łatwo, szybko i przyjemnie. Warto zwrócić również uwagę, że prowadnice mogą być wykorzystywane nawet do stołów! Nie każdy zdaje sobie o tym sprawę, ale rozkładane stoły mogą istnieć właśnie dzięki prowadnicom. Są one bardzo praktycznych rozwiązaniem oszczędzającym miejsce w danym pomieszczeniu. W momencie wizyty większej ilości gości można śmiało zwiększyć długość stołu aby wszyscy się zmieścili. Jednak na co dzień nie potrzeba tak długiego stołu – wtedy stół z reguły zsuwa się z powrotem.

 

Rodzaje prowadnic dostępnych na rynku

Prowadnice meblowe to dosyć szerokie pojęcie. Na rynku można spotkać różnego rodzaju prowadnice meblowe – warto dowiedzieć się kilku informacji o nich zanim zdecyduje się na zakup

Prowadnice kulkowe – niezwykle mocne i popularne. Odnajdują się przy korzystaniu z masywnych szuflad z dużą ilością. Są one zbudowane z nylonowych kulek dzięki czemu ruch staje się bardziej naturalny i płynny. O ich istnieniu można tylko usłyszeć, gdyż nie widzi się ich w trakcie codziennego funkcjonowania – są one ukryte w dolnej krawędzi szuflady. Dzięki swojej budowie, która składa się z mocnych tworzyw mogą być z powodzeniem wykorzystywane w rozmaitych fabrykach w których panują wyższe temperatury.

Prowadnice rolkowe – są to tanie opcje, a dodatkowo bardzo łatwe w montażu. Obciążenie jakie są w stanie wytrzymać nie należy do największych – jest to 20-25 kg. Jeżeli chce się ich użyć jako szafek nocnych czy szafek na drobne przedmioty to będą one bardzo dobrym wyjściem, jednak gdy chce się czegoś więcej, czegoś bardziej solidnego to warto wybrać prowadnice kulkowe.

Dolny montaż – do prowadnice, które zamontowane są jak sama nazwa wskazuje od dołu szuflady przez co są niewidoczne dla osób, które z nich korzystają. Jest to cenione w pięknych, ładnie zaaranżowanych przestrzeniach, których harmonii nie chce się zakłócać obecnością wystających srebrnych elementów, którymi są prowadnice boczne.

 

Podsumowanie

Prowadnice meblowe stanowią bardzo ważny element każdej szuflady. Ich dodatkowe funkcje mogą przyciągać klientów, którym zależy na bardzo dobrej funkcjonalności i wygodzie swoich szuflad. Do takich funkcji mogą należeć push to open dzięki której można zapomnieć o montażu uchwytów, cichy domyk zapewniający ciszę i spokój czy też pełny wysuw gwarantujący łatwy dostęp do każdego elementu szuflady, nawet tego znajdującego się na jej tyłach.