Narodziny dziecka- jak się przygotować?


Nowina o przyjściu na świat dziecka, jest zwykle bardzo radosna, przepełniona zachwytami i gratulacjami płynącymi od całej rodziny i znajomych. Jest to jednak bardzo duża zmiana dla przyszłych rodziców, do której warto odpowiednio się przygotować. W większości dziecko to wielka radość, jednak niekiedy jest to niemałe zaskoczenie i coś całkowicie niespodziewanego, co całkowicie przewróci życie młodej mamy i ojca do góry nogami. Jak odnaleźć się w nowej sytuacji, przygotować się do porodu oraz zadbać o bezpieczeństwo dziecka i młodej mamy?

Szkoła rodzenia

Osobą, która jest całkowicie zaangażowane w cały proces rozwijania się dziecka aż do narodzin, to przyszła matka. Kobieta nie tylko oczekuje przyjścia na świat maleństwa, ale też wydaje je na świat, przez co przywiązanie do dziecka rodzi się już wcześniej, kiedy nowy członek rodziny jest jeszcze w łonie. To sprawia, że matka  w inny sposób przeżywa i przygotowuje się do dnia narodzin, ponieważ musi być na to przygotowana psychicznie i fizycznie oraz wziąć na swe barki nie tylko ciężar porodu ale również zajmowania się dzieckiem. Najlepszym rozwiązaniem, które pomoże młodej mamie ale i ojcu w trakcie tego specyficznego okresu, jest szkoła rodzenia. Można się w niej nauczyć się nie tylko specjalnych zabiegów, które ułatwią poród oraz zajmowanie się dzieckiem, ale też zbliżą do siebie rodziców i pomogą na głębsze przeżywanie stanu kobiety przez partnera.

Poród może się okazać szybki i łatwy, jednak czasem może też trwać wiele godzin i uwzględniać nieoczekiwane komplikacje. Nie należy się nimi przejmować zbyt wcześnie. Kompleksowe badania całej ciąży oraz stanu i ułożenia dziecka w łonie matki, pozwolą na przeprowadzenie porodu w najlepszy możliwy sposób. Warto odpowiednio wcześniej wybrać lekarza prowadzącego i dogodny szpital, w którym fachowcy w swej dziedzinie zrobią wszystko by zarówno dziecko jak i mama wyszli  tej sytuacji cali i zdrowi.