Nakrycie głowy. Wybierz idealne dla siebie


Promienie słoneczne przyjemnie ogrzewają ciało, ale mogą też mieć na nie negatywny wpływ. Latem warto chronić skórę nie tylko kremami z filtrem, ale również oczy skrywać za polaryzacyjnymi szkłami okularów, natomiast głowę chować pod kapeluszem lub innym nakryciem głowy. Wiele osób bagatelizuje zły wpływ mocnych promieni UV na ciało, natomiast mogą one doprowadzić do oparzeń, natomiast ciepło jakie dostarczają, może sprawić, że nasze ciało się przegrzeje. Słońce padające na głowę to również częsta przyczyna migren oraz omdleń. Warto latem nosić nakrycie głowy zawsze przy sobie. Na które się zdecydować?

Kapelusz

To nie tylko użyteczny i ochronny gadżet ale świetny element stroju. Dla kobiet idealnym kapeluszem jest ten o szerokim rondzie, który równie dobrze co głowę, osłoni wystawione na światło słoneczne ramiona. W przypadku mężczyzn bardzo dobrym rozwiązaniem na lato jest kapelusz typu Panama, który ma na czubku głowy delikatne wzięcie, nieduże, lekko zakrzywione z tyłu głowy rondo oraz jest udekorowany poprzecznym, cienkim paskiem. Wybierając nakrycie głowy, również kapelusz, należy stawiać na jasne kolory, które odbijają światło słoneczne. Ciemny kolor skutecznie skupi na sobie promienie co tym bardziej uskuteczni nagrzewanie materiału kapelusza.

Chusta

Chusta to ciekawy gadżet, szczególnie popularny w ubiegłym sezonie letnim i promowany przez wiele blogerek. Kolorowe, wzorzyste chusty wiązane na wiele sposobów ochronią głowę, ale też zapewnią jej modny wygląd. Chusta może być traktowana w kategorii biżuterii dzięki czemu żadne inne dodatki do plażowej stylizacji nie będą konieczne. Jeżeli słońce nie jest mocne i nie zależy nam na całkowitym zakryciu powierzchni głowy, wtedy można materiał zawiązać na głowie w formie opaski, natomiast pozostałości tkaniny wolno puścić wzdłuż karku i pleców. Taki gadżet świetnie sprawdzi się też jako pareo czy okrycie ramion po wyjściu zwody.