Kule ortopedyczne – zalety i wady

Kule ortopedyczne

Chociaż kule ortopedyczne mają mnóstwo zalet, nie są zupełnie pozbawione wad. Jednak te wychodzą zazwyczaj po dłuższym czasie ich użytkowania i nie są widoczne na pierwszy rzut oka.

Zobacz także: https://nieograniczeni.pl/

Wady kul ortopedycznych.

       Po pierwsze od ich ciągłego użytkowania robią się bąble na rękach. One nie dość, że bolą, to mają jeszcze tendencję do pękania i są trudne w gojeniu. Od kul ortopedycznych strasznie męczą się ręce. Zwłaszcza dłonie i ramiona są mocno przeciążone i tworzą się w nich stany zapalne. Kule ortopedyczne powodują również to, że człowiek staje się bardziej ostrożny i boi się upadku.

        Lęk jest tak silny, że za żadne skarby nie chce ich odrzucić, pomimo że fizycznie jest na to gotowy. Przez kule i to, że dają totalną błogość i spokój, w ludzkim mózgu tworzy się blokada przed samodzielnym chodzeniem. Dopiero zdecydowana interwencja lekarza prowadzącego może sprawić, że pacjent odstawi kule ortopedyczne w kąt.

Dlaczego kule są teraz takie popularne?

A choćby dlatego, że stanowią wyposażenie każdej placówki medycznej od szpitala po przychodnie. Poza tym są one sprzętem, który wspomaga naukę samodzielnego chodzenia, więc z ich zalet korzystają również rehabilitanci. Kule ortopedyczne są dla nich oprzyrządowaniem, które wspomaga pacjenta udarowego w walce o powrót do pełnej sprawności.

      Kule ortopedyczne są też atrakcyjne dla ich  wytwórców, bo robi się je hurtowo, a ich produkcja nie jest jakoś specjalnie wymagająca. Poza tym nie ma problemu z ich przechowywaniem ani przewożeniem. Wystarczy zapakować je na tył samochodu albo przewieźć zapakowane w kartony.

Gdzie można kupić ortopedyczne kule?

       Najlepszym miejscem do tego będzie sklep ortopedyczny lub rehabilitacyjny. Tam, aż roi się od sprzętów wspomagających samodzielne chodzenie, więc nie trudno będzie dopasować odpowiedni rodzaj kul. To nieprawda, że wszystkie są takie same, jednak, by się o tym przekonać na własnej skórze, trzeba wypróbować więcej niż jedną parę. Kul ortopedycznych, jeśli są opcją tymczasową- nie trzeba wcale kupować. Można je nabyć z wypożyczalni po opłaceniu stosownej kaucji.

Kule ortopedyczne – zalety i wady
5 (100%) 1 vote