Konserwacja skóry


Jeśli chodzi o sprzęt, odzież i codzienne noszenie, skóra jest jednym z najbardziej naturalnych i wszechstronnych materiałów na świecie. Ma potencjał, by przetrwać lata, świetnie wygląda, gdy jest dobrze wykonany, i oferuje wiele korzyści – od ochrony, przez styl, po wygodę i nie tylko. Jeśli chcesz, żeby skórzana kurtka przetrwała lata, jest kilka rzeczy, które musisz zrobić, aby utrzymać ją w dobrym stanie. Podobnie jak wszystko, co nosisz lub używasz, przedmioty skórzane z czasem będą się brudzić. Niesamowicie popularna jest w tym sezonie skóra bydlęca licowa. Ale nie martw się – większość brudu można usunąć bez żadnego skomplikowanego procesu. Nie da się tego zatrzymać; skóra będzie się starzeć. Jednak to, jak to się dzieje i przez jaki okres, jest znacznie bardziej pod twoją kontrolą. Poniższe procesy powinny pozwolić ci przedłużyć żywotność twoich wyrobów skórzanych znacznie dłużej, niż by wytrzymały same.

Zobacz: https://craft-point.com/k/chemia-do-skory/

Pielęgnacja rzeczy ze skóry

Podstawowa pielęgnacja skóry jest o wiele prostsza, niż mogłoby się wydawać. W rzeczywistości wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to dostęp do szmatek do czyszczenia (lub ręczników papierowych, jeśli masz szczypta), wody, nieściernego, bezzapachowego, delikatnego mydła i pędzelka oraz preparaty do konserwacji skóry – teoretycznie możesz użyć szczoteczka do zębów, ale wolimy używać odpowiedniej szczoteczki do czyszczenia skóry. Pomyśl o tego rodzaju produktach do pielęgnacji skóry, z tym wyjątkiem, że zamiast używać ich na własnej skórze, używasz ich na skórze zwierzęcej, z której składa się Twoja skórzana odzież lub sprzęt. Podobnie jak balsamy, produkty te zostały zaprojektowane tak, aby zachować wygląd i dotyk skóry – dzięki czemu jest ona elastyczna i (czasami) bardziej miękka w dotyku, niż byłoby to naturalne. Te rzeczy również zapobiegają niektórym negatywnym skutkom, jakie środowisko może mieć na twoją skórę, na przykład wysuszenie jej do tego stopnia, że ​​pęka i / lub kurczy się. Jednak w wielu kremach odżywczych należy zwrócić uwagę na lanolinę.

Odżywki i dodatki do skóry

Często spotykana jest skóra garbowana roślinnie, ze względu na swój unikalny wygląd. Lanolina jest to substancja tłuszczowa występująca w wełnie owczej, która jest częstym składnikiem odżywek do skóry. Chociaż nie jest to niebezpieczne, zmiękczy i nawilży Twoją skórę – co jest świetne, jeśli tego właśnie szukasz. Jeśli chcesz, aby Twoja skóra pozostała nieco sztywna i szorstka w dotyku, staraj się unikać odżywek z lanoliną.