Jakie zalety ma depilacja laserowa? Sprawdź!


Chcesz cieszyć się idealnie gładkimi nogami na lata? A może denerwuje Cię ciągłe depilowanie wąsika, pach czy bikini? W takim przypadku pomyśl o skorzystaniu z zabiegu depilacji laserowej, który pozwala na usunięcie włosów na bardzo długi czas!

Wybór odpowiedniej metody depilacji ma bardzo duże znaczenie dla jej efektów. Podczas gdy golenie czy wosk powodują odrastanie włosków, depilacja laserowa umożliwia uzyskanie efektu aksamitnie gładkiej skóry na bardzo długi czas.

Na czym polega depilacja laserowa?

Podczas zabiegu depilacji laserowej dochodzi do trwałego zniszczenia mieszków włosowych, które odpowiedzialne są za produkcję włosów. W rezultacie raz usunięte taką metodą włoski nie odrastają na bardzo długi czas.

Zobacz: Depilacja laserowa Wrocław – Depilacja.pl

Nowoczesna depilacja laserowa oferowana obecnie w gabinetach jest przy tym wysoce bezpieczna, dlatego nie trzeba obawiać się poważne poparzenia czy podrażnienia, które zdarzały się przed laty. Zabieg jest szybki, wygodny, a także niemalże bezbolesny – można odczuwać tylko niewielkie pieczenie lub ukłucia.

Główne zalety depilacji laserowej:

  • bardzo dobra skuteczność
  • trwałe efekty już po paru zabiegach
  • wysoki poziom bezpieczeństwa
  • ochrona przed podrażnieniami i skaleczeniami
  • codzienna wygoda
  • oszczędność czasu

Czy naprawdę depilacja laserowa jest trwała?

Bardzo często można spotkać się z przekonaniem, że depilacja laserowa wystarczy raz na całe życie. Nie jest ono w pełni prawdziwe.

Przede wszystkim pojedyncza depilacja laserowa to za mało, aby można było skutecznie usunąć wszystkie włoski. Ma to powiązanie z faktem, że włoski rosną cyklami, czyli niektóre znajdują się w fazie aktywnego wzrostu, inne natomiast w fazie spoczynkowej. Dlatego zaleca się wykonanie od 3 do 5 zabiegów, by zlikwidować całe owłosienie.

Dodatkowo, zabieg depilacji laserowej starcza na wiele lat, lecz z czasem włoski mogą zacząć odrastać. Właśnie dlatego zaleca się korzystanie z jednego zabiegu przypominającego na rok w zależności od indywidualnych potrzeb. Wtedy skóra będzie mogła pozostać aksamitnie gładka przez cały czas.