Idealnie dobrana przyczepa – zabezpieczenie swoich ,,tyłów”


Odpowiednio dobrana przyczepa może stanowić bardzo dobry dodatek każdego samochodu. Może przydać się przy wielu okazjach w których będzie potrzebne przewiezienie dodatkowych ilości materiałów w jednym kursie trasy. Aby nie krążyć w jedną i drugą stronę wielu kierowców decyduje się na zakup i dopięcie przyczepy do swoich pojazdów. W przypadku częstych kłopotów z transportem swoich dóbr warto zdecydować się na zakup tej odpowiedniej dla siebie wersji przyczepy.

 

Rodzaje przyczep samochodowych

Na rynku istnieją różnego rodzaju przyczepy, które ułatwiają życie wielu ludziom. Do najbardziej rozpowszechnionych można zaliczyć:

-Przyczepy jednoosiowe; Są one najpopularniejsze. Charakteryzują się przede wszystkim niewielką masą. Posiadają one dwa podtypy zróżnicowane pod względem ładowności. Istnieją mniejsze o ładowności do 750kg bądź większe do 1800kg. Należy pamiętać, że w momencie przekroczenia masy o 3,5 tony prawo mówi o tym, że w momencie kierowania pojazdu z przyczepą należy mieć do tego dodatkowe uprawnienia. Pozwalają one na przewóz motocykli, zakupów, akcesoriów budowalnych czy innych mniejszych rzeczy.

-Przyczepy wieloosiowe; stworzone aby przewozić cięższe materiały. Bardzo sprawdzają się na budowach, gdzie materiały są bardzo masywne, bądź w przewozie większych zwierząt. Jeśli zostaną dobrze zamocowane to są bardzo stabilne, jednak aby móc legalnie korzystać z ich dóbr należy posiadać na nie dodatkową pieczątkę w swoim prawie jazdy pod symbolem B+E.

-Przyczepy podłodziowe; dla bardziej wąskiej grupy kierowców posiadających łodzie bądź motorówki chcących przetransportować je na różne zbiorniki wodne w celu fajnego spędzenia wolnego czasu. Przyczepy te są stabilne i mocne ale przede wszystkim bezpieczne dla cennych wodnych dóbr.

-Przyczepy do przewozu drewna; są bardzo nośne i charakteryzują się wygodnym załadunkiem wielkich beli drewna, które są pokaźnych rozmiarów. Powinny być bardzo stabilne i chronić przewożone drewno przed przemieszczaniem się podczas jazdy, aby nie spowodować wypadków na jezdni.

Sprawdź: Części do samochodów ciężarowych – DAF, SCANIA, VOLVO – DBK Parts

Podsumowanie

Przyczepa do rzecz, która może bardzo ułatwić życie fanom przewoźnictwa wielu rodzajów materiałów. Jednak przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na gabaryty, które będzie chciało się przewozić, sprawdzić swoje uprawnienia i dopiero wtedy decydować się na zakup tej odpowiedniej. Inaczej może dojść do sytuacji w której będzie musiało się ponieść odpowiedzialność karną za bezprawne przewożenie swoich rzeczy z pomocą przyczepy co jest bardzo przykre w skutkach.