Drukarki laserowe – ekonomia i funkcjonalność


Drukarki to urządzenia, które można znaleźć w praktycznie każdym domu – nie mówiąc już o biurach czy firmach w których aż się od nich roi. Pokazuje to jak bardzo ważne są w codziennym życiu każdego człowieka znacznie je ułatwiając. Na rynku dostępne są dwie opcje drukarek. Te atramentowe oraz laserowe. Popularne atramentówki są dłużej na rynku i ich mechanizm opiera się o tusz wypełniony jak sama nazwa drukarki wskazuje atramentem. Jednak ze względu na częste zasychanie atramentu i ciągłą wymianę tuszu zaczęto poszukiwać nowych rozwiązań. Stworzono drukarki laserowe – szybsze, efektywniejsze i łatwiejsze w obsłudze. Jednym z najbardziej popularnym firm prezentujących takie drukarki jest firma HP.

 

Tonery dedykowane do drukarek HP

Tonery jakie powinno stosować się do drukarek HP można znaleźć spośród produktów tej samej firmy. Jest to najlepszy wybór z możliwych – dzięki niemu zapewniona jest bezawaryjność i wysoka jakość wydruku. Bowiem tonery HP są wręcz stworzone z myślą o stosowaniu ich do swoich drukarek. Poprzez to ich bezpieczeństwo stosowania jest najwyższe w stawce. Tonery niestety jak same tusze mogą się wylać(jest to mniej prawdopodobne, ale dalej możliwe). Po takim zalaniu ciężko jest doprowadzić drukarkę do ładu i składu, dlatego też należy bezapelacyjnie tego unikać. Z tonerami marki HP takie ryzyko jest zredukowane do minimum!

Kolejnym ważnym aspektem jest jakość wydruku. Tonery HP zostały stworzone z myślą do najcięższych zadań, dlatego też ich wydruk jest bardzo precyzyjny. Detale jakie można dostrzec na naniesionej kartce papieru są bardzo dobre. Zamienniki nigdy nie będą tak dobre, a są coraz częściej wybierane – na pewno ze względu na bardzo niską cenę. Jednak za nią ciągną się różne mankamenty takie jak mniejszy poziom bezpieczeństwa, niższa jakość wydruku czy też krótsza żywotność. Dlatego warto postawić na oryginalne tusze HP o modelach typu HP CF244A, HP CF279A/X, CF230A/X czy też HP CE28.

 

Mechanizm działania drukarki laserowej

Nie jest łatwo nie będąc obeznanym w temacie wytłumaczyć sobie w jaki sposób działa drukarka laserowa. Jest to związane z połączeniem tonera i lasera emitowanego przez drukarkę.

Sprawia on, że proszek znajdujący się we wnętrzu drukarki zostaje naświetlony. Sam w sobie jest elektrostatycznie naładowany – a takie połączenie będzie sprawiało, że zostanie przyciągnięty magnetycznymi siłami do papieru i zostanie w nim na stałe prezentując określony obraz pokrywający się z tym widocznym na monitorze.