Czym dokładnie są Moduły SFP?

Moduły optyczne Fibermarkt

Warto zdawać sobie sprawę, że wkładki typu SFP lub SFP+ są przetwornikami sygnału optycznego na elektryczny. Koniecznie należy podkreślić, że moduły SFP mają ogromne zastosowanie w różnego rodzaju sieciach światłowodowych.

 

Właściwości modułów SFP

Moduły SFP są specjalnymi urządzeniami łączącymi płytę główną routera czy switcha z kablem miedzianym czy światłowodem. Produkt stosowany jest przede wszystkim do przesyłania głosów, obrazów czy danych. Warto mieć świadomość, że omawiany produkt bardzo często znajduje zastosowanie przy budowaniu sieci Fibre Channel, Ethernet czy Sonet. Koniecznie należy zaznaczyć, że moduły SFP cechują niewielkie rozmiary, co z pewnością można zaliczyć do zalet. W ten prosty sposób zajmują bardzo małą przestrzeń w urządzeniach, w których są instalowane.

Nie wszyscy zdają sobie również sprawę, że typowe przetworniki posiadają pamięć EEPROM 256 bajt. Należy także wspomnieć, że do zdecydowanie największych atutów omawianych modułów należy zaliczyć możliwość minimalizowania kosztów rozbudowy sieci światłowodowej. Ponadto współpracują nie tylko z sieciami jednomodowymi, jak i wielomodowymi.

 

Czym charakteryzują się wkładki SFP+?

Moduł SFP+ jest rozszerzoną wersją SFP. Produkt został wyposażony przez producenta w transmisję do 16 Gbit/s. Do atutów modułu należy koniecznie zaliczyć niską moc wykorzystaną do działania, a także bardzo mały rozmiar. Rozwiązanie jest ponadto według użytkowników korzystne pod wieloma względami i wygodne. Należy również zaznaczyć, że omawiane moduły typu 10 Gbit/s SFP+ posiadają praktycznie takie same rozmiary, jak moduły SFP. Poznaj ofertę wkładek SFP: https://fibermarkt.com/pl/704-moduly-optyczne-sfp-plus

Ponadto produkty ze względu na swoje właściwości można wykorzystać nie tylko w nowoczesnych, ale również starszych urządzeniach. Nie wszyscy zdają sobie również sprawę, że jedna z nowszych wersji SFP+ wyposażona została przez producenta w specjalną technologię CWDM/DWDM. Nie tylko kompaktowe, ale również niezawodne moduły SFP+ pozwalają także na transmitowanie danych z prędkością od 6 Gbit/s do 16 Gbit/s.