Czarter jachtów w Chorwacji

czarter chorwacja

Chorwacja jest częstym kierunkiem podróży wakacyjnych Polaków. Część ludzi poza wypoczynkiem na plaży oraz na hotelowym basenie ma ochotę na inne spędzanie czasu wolnego. Często wybieraną rozrywką jest czarter Chorwacja jachtów. Jest to świetny sposób na urlop spędzany z przyjaciółmi lub rodziną.

Co warto zobaczyć w czasie rejsu jachtem

Czarter jachtów warto sprawdzić w celu zobaczenia kilku obowiązkowych atrakcji Chorwacji. Są to między innymi:

*Park Narodowy Kornati – jest to archipelag 149 wysp i wysepek, z których 89 należy do Parku Narodowego, w obrębie parku nie ma osad ludzkich, a wyspy pokrywa skąpa roślinność co czyni krajobraz w czasie rejsu nieziemskim.

   Na trasie rejsu występuje mnóstwo kameralnych zatoczek z bojami oraz pomostami lokalnych restauracji.

   Aby zobaczyć te cudowne widoki najlepiej zdecydować się na czarter jachtów z marin w Biogradzie, Murterze, Sibeniku lub Sukosanie.

*Wyspa Dugi Otok z zatoka Telascica – miejsce warte zobaczenia, ponieważ na południowo wschodnim krańcu wyspy umiejscowione jest słone jezioro, wokół którego można spacerować. Wyspa charakteryzuje się łagodnym brzegiem od strony lądu oraz wspaniałe klify od strony morza, z których można podziwiać zapierający dech widok.

*Skardin i wodospady rzeki Krka – jest to urocze i klimatyczne miasteczko, stanowiące świetną bazę wypadową na oglądanie wodospadów rzeki Krka.

   Czarter jachtów najlepiej wykonać z Sibeniki, ponieważ ten port umożliwia zwiedzanie miasteczka i uczynienia z niego atrakcji na pierwszy lub ostatni dzień atrakcji jaką jest czarter Chorwacja.

Czarter Chorwacja – formalności

  Chcąc wynająć jacht na rejs należy zacząć od rezerwacji wybranej jednostki. Następnie należy wpłacić zaliczkę, a kilka tygodni przez wypłynięciem pozostałą cześć kwoty.

  W dzień wypłynięcia jachtem należy udać się do określonego portu i po sprawdzeniu jachtu i podpisaniu odpowiednich dokumentów można rozpoczynać rejs.

   Warto zdecydować się na skipera, który przejmie rolę kapitana i pokieruje całym rejsem. Jego usługi mogą być nieocenione w czasie wyprawy.