Cieplejszy wariant ubioru każdej kobiety


Wszyscy wiemy, że kobiety lubią ubierać się elegancko i zawsze wyglądać szałowo. Z takimi słowami zawsze nawiązywało się myślami do obcisłych sukienek czy dopasowanych spódniczek. Jednak obecnie kobiety cenią sobie również wygodę i komfort, jaki zostaje im zapewniony przez dobre gatunkowo bluzy. Każda kobieta lubi podróżować, zwiedzać, spotykać się ze znajomymi, siedzieć w zaciszu domowym czy też jeździć w góry/uprawiać sport. Na pewno każda kobieta utożsami się z jakąś z tych cech. Idealnym wyjściem jest dobranie do swojego ubioru dobrze skrojonej bluzy pomocnej w każdej z tych aktywności.

Sportowa damska bluza w góry

Kobiety bywają fanami górskich szlaków i przełęczy zwiedzając najbardziej rozmaite zakamarki miejscowości położonych wysoko nad poziomem morza. Jednak temperatura tam zmienia się bardzo szybko i mimo porannej ciepłoty na wieczór często przychodzą chłody. Dlatego też dobra, ciepła i praktyczna bluza będzie niezastąpiona podczas górskich wędrówek. Podczas wyboru takiej bluzy należy kierować się dwoma rzeczami – utrzymania nagrzanego ciała(bluza nie powinna przepuszczać chłodu) i dobry transport wilgoci(z wewnętrznej warstwy bluzy do zewnętrznej). Często wybierane są bluzy polarowe, które spełniają powyższe opcje.

Jednak bluza outdoorowa to nie tylko góry – bieganie czy jogging to sport, które wiele kobiet też uprawia. Tutaj jednak lepszy egzamin zdadzą bluzy z tkanin sztucznych jak poliester zapewniając dobry poziom odprowadzania wilgoci – dzięki temu nie nasiąkną potem jak bawełna i przez cały okres użytkowania będą lekkie i praktyczne.

Bluzy miejskie

Jednak bluzy damskie obecnie nie są tylko wyborem czysto sportowym. Są wybierane do spotkań ze znajomymi i wszelkiego rodzaju wyjść zapewniając kobiecie podczas nim należyty poziom komfortu i wygody. Istnieje tutaj kilka rodzajów bluz o których warto wspomnieć.

Bluza z kapturem – dobra na wyjścia w plener, spacery i ogólnie spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Pogoda bywa zaskakująca więc kaptur w momencie nagłej jej zmiany będzie praktycznym rozwiązaniem. Takiej bluzy najczęściej wykonywane są z bawełny, która zapewnia najwyższy stopień komfortu z możliwych materiałów stosowanych do codziennego użytku

Bluza bez kaptura – pasuje do wyjść do pubów czy znajomych, aby posiedzieć w domowym zaciszu. Nie posiada kaptura więc nie ochroni głowy, ale będzie dobrym wyborem dla każdej kobiety w momencie zakładania na nią kurtki – wtedy nie tworzy optycznie dużych pleców sprawiając wrażenie nieestetycznego garba.

To jaki typ bluzy wybierze kobieta zależy tylko od jej indywidualnych potrzeb – nie należy zapominać, że to ona ma czuć się w niej dobrze i swobodnie.