Budownictwo, Nieruchomości, Architektura – zwieńczenie słupka


Zastanówmy się chwilę jakby wglądało nasze ogrodzenie bez dekoracji? smutne, puste, monotonne, powtarzalne? określeń może być wiele. W życiu codziennym dekoracje występują – mogę się pokusić o stwierdzenie – wszędzie. Przybierają one różne rozmiary, kształty bądź kolory. Dekoracje otaczają nas z każdej strony, czy są to zasłony w oknie, kwiatki na parapecie, rzeźby w ogródku, obrazy na ścianie, kolorowe ściany budynków lub nawet żywopłot odpowiednio przycięty.

Zobacz: PTS Rabka

My tutaj skupimy się na ogrodzeniu. Stawiając ogrodzenie naszej posesji chcielibyśmy, aby nie tylko spełniało funkcję ochronną lub wyznaczało teren, chcemy również aby było ładne i komponowało się z otaczającym nas krajobrazem. Mnogość rodzajów paneli ogrodzeniowych jest tak duża, że potrzeba poświęcić naprawdę sporo czasu aby wybrać ten jedyny. Lecz, to nie jedyny dylemat podczas wyboru ogrodzenia, panele ogrodzeniowe wymagają łączników tzw. słupków, do których zostaną przytwierdzone. Słupki również występują w różnych wariantach, poczynając od koloru, na kształcie kończąc.

I tu wydawało by się, że to koniec naszej przygody z wyborem ogrodzenia. Jakże mylne stwierdzenie, producenci wychodzą nam na przeciw i rzucają kolejne kłody pod nogi? nie…, dają nam możliwość większej personalizacji naszego ogrodzenia. Jest nim zwieńczenie słupka, ozdobna część znajdująca się na samym szczycie naszego łącznika paneli ogrodzeniowych. Tak samo jak pozostałe elementy naszego ogrodzenia, zwieńczenia słupka zwane także daszkami, występują w wielu rodzajach, kolorach, kształtach czy też rozmiarach.

 

Mając taką możliwość personalizacji ogrodzenia naszej oazy spokoju, domowego zacisza czy też terenu radości naszych pociech, na pewno każdy z nas poświęci wiele godzin aby dobrać ten swój upragniony (oczywiście w porozumieniu z małżonką).